ВПЛИВ ІОНІВ МЕТАЛІВ IN VITRO НА ПРОЯВ АКТИВНОСТІ ГІДРОЛАЗ ЕФІРІВ КАРБОНОВИХ КИСЛОТ ЛИЧИНОК, ЛЯЛЕЧОК І ІМАГО DROSOPHILA MELANOGASTER
Ключові слова:
гідролази ефірів карбонових кислот, алозими p-естерази, іони металів, онтогенез, дрозофілаАнотація
Використовуючи метод вертикально-пластинчастого лужного електрофорезу в поліакриламідному гелі, розділяли білки буферно-тритонових екстрактів тканин личинок, лялечок і самців імаго дрозофіли дикого типу Після електрофорезу гелі експонували в інкубаційному середовищі (рН 7,4), що містило а- і р-нафтилацетати, міцний синій, а також солі одно- і двовалентних (за виключенням германію) металів. Рівень активності окремих естераз визначали за інтенсивністю фарбування фракцій, що відповідають локалізації ферментів у гелі й утримують продукти азосполучення нафтолів і діазонію. Встановлено інгібуючу дію на естерази більшості іонів важких металів; виявлена активація p-специфічної естерази іонами лужних металів; припускається стабільність метало-естеразних комплексів для іонів Ni2+, Cu2+ і Zn2+ з низьким проявом ферментативної активності. Розраховано коефіцієнти інгібування іонами металів алозимів S і Fр-специфічної естерази личинок, лялечок і імаго, а також визначені показники межалозимного співвідношення рівнів експресії - S/F- для кожного варіанту дослідів. Обговорюється онтогенетична залежність чутливості карбоксиестераз до катіонів металів.
Посилання
Диксон М., Уэбб Э. Ферменты: в 3-х т. - М.: Мир, 1982. - Т 1. - 389 с.
Медянцева Э. П., Вертлиб М. Г., Будников Б. К. Ионы металлов как эффекторы ферментов // Успехи химии, 1998. - Т 67, № 3. - С. 252-260.
Варфоломеев С. Д., Гариев И. А., Упоров И. В. Каталитические центры гидролаз: структура и каталитический цикл // Успехи химии, 2005. - Т 74, № 1. - С. 67- 83.
Медведев Н. Н. Практическая генетика. - М.: Наука, 1966. - 240 с.
Рокицкий П. Ф. Биологическая статистика. - Минск: Высшая школа, 1973. - 320 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.