МІКОЦЕНОЗ ФІЛОСФЕРИ ШПИЛЬКОВИХ І ЗЛАКІВ У БОТАНІЧНОМУ САДУ ОНУ ІМ. І. І. МЕЧНИКОВА
Ключові слова:
мікроміцети, філосфера, органотрофи, оліготрофиАнотація
Проведено вивчення комплексу мікроміцетів філосфери шпилькових і газонних злаків на території Ботанічного саду Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова. Показано, що популяції грибів на двох видах злаків і двох видах шпилькових різняться за коефіцієнтами оліготрофності. На злакових травах виявлено фітопатогенні види, але при візуальному фітосанітарному обстеженні ознак хвороб на рослинах не спостерігалося.
Посилання
Билай В. И. Фузарии. — К.: Наук, думка, 1977. — 443 с.
Билай В. И. Методы экспериментальной микологии. — К.: Наук, думка, 1982. — 550 с.
Билай В. И., Коваль Э. 3. Аспергиллы. — К.: Наук, думка, 1988. — 204 с.
Кириленко Т. С. Выделение грибов из природных субстратов / Методы экспериментальной микологии. Справочник / Под ред. В. И. Билай. — К.: Наук, думка, 1982. — С. 439-441.
Одум Ю. Основы экологии. — М .: Мир, 1978. — 738 с.
Мишустин Е. Н. Ценозы почвенных микроорганизмов // Почвенные организмы как компоненты биогеоценоза. — М.: Наука, 1984. — С. 5-24.
Пидопличко Н. М. Грибы — паразиты культурных растений. Определитель. — К.: Наук, думка, 1977-1978.; Т. 2. — 1977. 299 с;
Работное Т. А. Фитоценология. — М.: изд-во МГУ, 1978. — 384 с.
Domsh К. Н., Gams W., Anderson Т. Н. Compendium of soil fungi. — London: Academic Press, 1980. — Vol. 1. — 859 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.