РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ASCIDIELLA ASPERSA (MULLER, 1776) (ASCIDIACEA, PHLEBOBRANCHIA) У КЕРЧЕНСЬКІЙ ПЕРЕДПРОТОЦІ ЧОРНОГО МОРЯ
Ключові слова:
Ascidiella aspersa, Керченська передпротока, Чорне мореАнотація
Ascidiella aspersa у районі Керченської передпротоки Чорного моря найбільш часто зустрічається у центральній частині і особливо біля протоки. В південній частині передпротоки та безпосередньо біля берега не зустрічається. Мешкає на глибинах від 12 до 54 м. Найбільш часто зустрічається у ізобати на глибині 25 метрів. Віддає перевагу піщаним мулам з великим вмістом великоуламистого матеріалу та найбільш глибоководним ділянкам ракуші. Уникає піску, фазеоліинового мулу і мулу. Головною перешкодою для поселення асцидії є мала кількість необхідного для її закріплення великоуламистого матеріалу. Характер агрегаціїА. aspersa пов’язаний з особливостями розповсюдження відповідного їй субстрату. Найбільш високий ступінь агрегації спостерігається на піщаній ракуші.
Посилання
Ердаков Л. Н., Ефимов В. М., Галактионов Ю. К., Сергеев В. Е. Количественная оценка верности местообитанию // Экология. — 1978. — 3. — С. 105-107.
Плохинский Н. А. Биометрия. — М.: Изд. Московского университета, 1970. — 367 с.
Elliot J. М. Statistical analysis of samples of bentic invertebrates // Freshwater Biol. Assoc. Sci. Publ. — 1971. — V. 25. — P. 114.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.