ХАРАКТЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ПАГОФЛОРИ ПІВДЕННОЇ БЕССАРАБІЇ
Ключові слова:
Південна Бессарабія, пагофлора, смт Шабо, смт ЗатокаАнотація
Розглядаються особливості та характерні риси паго- та урбанофлори. Встановлено, що пагофлора характеризується низьким родовим коефіцієнтом та пропорціями. Серед біоморф переважають багаторічники, а серед екобіоморф — мезофіти і геліофіти. Частка апофітів у фракціях флори досить велика. У адвентивній фракції представлена значна кількість видів середземноморського походження. Серед хронотипів переважають кенофіти, а у нестійкій фракції — ергазіофіти.
Посилання
Определитель высших растений Украины. — К.: Наук. думка, 1987. — 548 с.
Лаптев О. О. Екологія рослин з основами біоценології. — К.: Фітосоціоцентр, 2001. — 144 с.
Протопопова В. В. Синантропная флора Украины и пути её развития. — К.: Наук. думка, 1991.—204 с.
Артюшенко З.Т., Фёдоров Ан.А. Атлас по описательной морфологии высших растений: Плод. — Л.: Наука, 1988. — 392 с.
Географія Одещини: природа, населенння, господарство / Під ред. проф. О. Г. Топчієва. — Одеса: Астропринт, 1998. — 88 с.
Васильева Т. В., Коваленко С. Г., Немерцалов В. В. Про необхідність застосуванння терміну „пагофлора” щодо флори маленьких населених пунктів // Матеріали ХІ з’їзду Укр. ботан. товар. — Харків, 2001. — С. 58—59
Sudnik-WDjcikowska В. Czasowe і przestrzenne aspekty procesu synantropizacji flory. — Warszawa: Wyd. Univ. Wars, 1998. — 167 p.
Васильева-Немерцалова Т. В. Синантропна флора припортових міст Північно-Західного Причорномор’я та шляхи її розвитку: Автореф. дис. канд. біол. наук. — К., 1996. — 21 с.
Миркин Б. М., Наумова Л. Г., Соломещ А. И. Современная наука о растительности. — Москва: Логос, 2001. — 264 с.
Толмачёв А. И. Введение в географию растений. — Л.: Изд-во Ленингр. ун-та, 1974. — 189 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.