СОЗОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Ключові слова:
біорізноманіття, охорона природи, заповідність, природне середовищеАнотація
Проаналізовано стан та перспективи розвитку природно-заповідного фонду в Одеській області. З’ясовано основні напрямки створення нових та розширення площі існуючих заповідних об’єктів у регіоні. Показано механізми оптимального розміщення заповідних об’єктів у різноманітних природно-кліматичних зонах Одеської області.
Посилання
Національна доповідь України про збереження біологічного різноманіття / під ред. Я. І. Мовчана, Ю. Р. Шеляга-Сосонка. — К.: Мінекобезпеки України. — 1997. — ЗО с.
Червона книга України. Тваринний світ І під. ред. М. М. Щербак. — К.: Українська енциклопедія, 1994. — 462 с.
Конвенція про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі (Берн, 1979) // Міністерство охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України. — К., 1998. — 76 с.
Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як місця існування водно-болотних птахів (Рамсар, 1971) // Міністерство охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України. — К., 1995 — 7 с.
Андрієнко Т. Л., Клестов М. Я., Прядко П. І. Напрямки розвитку природно-заповідної мережі України та роль регіональних мереж в ній // Міждержавні природно-заповідні території України. — Київ, 1998. — С. 7-13.
Реймерс Н. Ф., Штильмарк Ф. Р. Особо охраняемые природные территории. — М.:Мысль, 1978 — 295 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.