ЦИТОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПЕРІОДИЧНОГО ВПЛИВУ МІДІ НАДІАТОМОВІ ВОДОРОСТІ
Ключові слова:
мікроводорості, мідь, фізіологічний статус клітинАнотація
Екологічно вагомим за сучасного стану екосистеми північно-західної частини Чорного моря є забруднення локальних акваторій міддю. У лабораторних експериментах доведено різну динаміку дії CuSO4 на діатомові водорості за первинного і повторного впливу. Цитохімічні дослідження показали, що біологічні ефекти міді обумовлюються як ії вмістом у середовищі, так і фізіологічним станом клітин Dytulium braytvelii Grun., підданих впливу. Для оцінки фізіологічного стану клітин у дослідах застосовували комплекс методів аналітичної мікроскопії та вітальне забарвлення.
Посилання
Доценко С. А., Рясинцева Н. И., Савин П. Т., Саркисова С.А. Специфические черты гидрологического и гидрохимического режимов и уровень загрязнения прибрежной зоны моря в районе Одессы // Исследования шельфовой зоны Азово-Черноморского бассейна. — Севастополь: Из-во МГИ НАНУ, 1995. — С.31-43.
Эйхенбергер Э. Взаимосвязь между необходимостью и токсичностью металлов в водных экосистемах // Некоторые вопросы токсичности ионов металлов. — М.: Мир, 1993. — С. 62-84.
Скрипник И. А. Сравнительная токсичность металлов для морских микроводорослей // Глобальная система наблюдений Черного моря: фундаментальные и прикладные аспекты. — Севастополь: Из-во МГИ НАНУ, 2001. — С.45-58.
Любищев А. А. Дисперсионный анализ в биологии. — М.: МГУ, 1986. — 200 с.
Александров В. Я. Реактивность клеток и белки.. — Л.: Наука, 1985. — 317 с.
Бенеке Г. Применение интерференционной микроскопии для исследования биологических объектов // Введение в количественную цитохимию. — М.: Мир, 1969. — С. 70-91.
Пирс Э. Гистохимия.. — М.: Мир, 1962. — С. 878-879.
Gallagher G. С. Patterns of cell viability in the diatom Sceletonema costatum in batchculture and in natural population // Estuaries. — 1984. — V.7, № 1. — P. 109-118.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.