БІОЦЕНОЗ MYTILUS GALLOPROVINCIALIS У КЕРЧЕНСЬКОМУ ПЕРЕДПРОТОЧЧІ ЧОРНОГО МОРЯ
Ключові слова:
Mytilus galloprovincialis, біоценоз, Чорне мореАнотація
Біоценоз M. galloprovincialis розташовується на глибинах від 20 до 68 м переважно на шарі замулених черепашок. У його складі виявлено 80 видів тварин. Середня чисельність зообентосу — 337±36 екз./м2, середня біомаса — 650±100 г/м2. Домінантний вид має сильну тенденцію до агрегації. Найбільш придатним типом ґрунту були: піщанистий мул і замулені черепашки. Найменш придатним — мули. У трофічній структурі домінували сестонофаги. В результаті антропогенного впливу біоценоз виявився сильно зруйнованим, і його площа помітно скоротилася.
Посилання
Быков Б. А Экологический словарь. — Алма-Ата: Наука, 1983. — 215 с.
Определитель фауны Черного и Азовского морей. — Киев: Наукова думка, 1968; 1969; 1972. — Т.1, 2, 3.
Шорыгин А. А. О биоценозах // Бюллетень МОИП. — 1955. — Т. 60, вып. 6. — С. 87-98.
Balogh J. Lebensgemeinschaften der Landtiere. — Berlin, 1958. — 560 p.
Bodenheimer F. S. Precis d’ecologie animal. — Paris, 1955. — 315 p.
Elliot J. M. Statistical analysis of samples of benthic invertebrates // Freshwater Biol. Assoc. Sci. Publ. — 1971. — V. 25. — 114 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.