ПРОТЕКТОРНА ДІЯ ДЕЯКИХ РЕЧОВИН НА ВМІСТ НІКОТИНАМІДНИХ ТА ФДАВІНОВИХ КОФЕРМЕНТІВ В ОРГАНАХ ЩУРІВ ІЗ ЖИРОВОЮ ДИСТРОФІЄЮ ПЕЧІНКИ
Ключові слова:
рибофлавін, нікотинова кислота, вітамінний комплекс, харчові добавкиАнотація
Вивчено вплив попередніх ін’єкцій вітамінного комплексу (ВК) та харчових добавок (Він-Віта, Спіруліна-1, Спіруліна-2) на вміст нікотинамідних та флавінових коферментів в органах щурів з жировою дистрофією печінки, викликаною ін’єкціями СС14 Показано, що СС14 викликає зниження вмісту нікотинамідних та флавінових коферментів в органах щурів. ВК більш ефективно, ніж застосовані харчові добавки, збільшував вміст коферментів в органах піддослідних тварин.
Посилання
Карпов Л. М. Реализация специфической активности функционально связанных витами нов группы В, их производных и комплексов при различных состояниях организма: Дисс. д-ра биол. наук. — Одесса, 1994. — 505 с.
Карпов Л. М., Савлучинская Л. Г., Будняк А. К., Сорокин А. В. Обмен витаминов В2, В3 и РР в онтогенезе белых крыс // Біологічний вісник. — Харків, 1998. — Т. 2, № 2. — С. 4650.
Экспериментальная витаминология / Под ред. Ю. М. Островского. — Минск: Наука и техника, 1979. — 551 с.
Юденфренд С. Флуоресцентный анализ в биологии и медицине. — М.: Мир, 1965. — С. 229-230.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.