ДИНАМІКА КОНЦЕНТРАЦІЇ ДЕЯКИХ ГОРМОНІВ І ПОКАЗНИКІВ БІЛКОВОГО ОБМІНУ У ТКАНИНАХ ЩУРІВ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТІ
Ключові слова:
гормони, обмін білків, експериментальний гломерулонефритАнотація
Вивчені динаміка концентрації гормонів у сироватці крові та рівень деяких показників метаболізму білків у тканинах щурів — самців популяції Вістар при експериментальному гломерулонефриті. Доведено, що в розпалі захворювання знижується співвідношення соматотропний гормон / кортикостерон, збільшується рівень тиреоїдних гормонів, активується катаболізм білків у тканинах. У період ремісії збільшується концентрація соматотропного гормону, знижується рівень тироксину, у нирках показники обміну білків знижені. Зроблено висновок про зв'язок метаболічних порушень з гормональним статусом тварин.
Посилання
Джузеппе Ремуэзи, Туллио Бертани. Патофизиология прогрессирующих нефропатий. // Международный Медицинский журнал. — 1999. — № 1-2. — С. 78-84.
Пиріг Л. А., Дудар І. А. Дисліпідемія при гломерулонефриті (нефротичному синдромі) та її значення для прогресування захворювань нирок // Врачебная практика. — 2000. — № 2. — С. 13-21.
Нефрология / Под ред. Тареевой И. Е. — М.: Медицина, 2000. — С. 40-46.
Нефрология /Под ред. Тареевой И. Е. — М. Медицина, 2000. — С. 145-150.
Anson М. A micromethod for the catepsin D determination // Jour. Gen. Physiol. — 1939. — № 1. — Р. 22-28.
Тареева И. E. Механизми прогрессирования гломерулонефрита. // Терапевтический архив. — 1996. — № 6. — С. 5-10.
Марков X. М. Патофизиологические механизмы развития гломерулонефрита у детей. // Педиатрия. — 1996. — № 2. — С. 46-59.
Горбач Т. В., Жуков В. И., Козин Ю. И. Структурно-метаболические механизмы формирования гломерулонефритов. — Белгород: ООО "Полисинтез”, 2003. — 160 с.
Гломерулонефрит /Под ред. Дядык А. М. — Киев: Здоров’я. — 1991. — 215 с.
Сигитова О. Н., Маскудова А. Н., Мясоутова Л. И. Тесты дестабилизации клеточных мембран в оценке активности прогрессирования хронического гломерулонефрита. // Терапевтический архив. — 2000. — № 6. — С. 26-30.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.