ЕФЕКТИ АЛОПЛАЗМ НА ЗИМОСТІЙКІСТЬ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ
Ключові слова:
пшениця, егілопс, алоплазма, зимостійкістьАнотація
Дослідження, проведені на алоплазматичних лініях трьох сортів озимої м’якої пшениці показали, що існують суттєві впливи цитоплазми на ознаку зимостійкості рослин. В залежності від взаємодії з ядерним геномом алоплазми здатні підсилювати або знижувати зимостійкість. Для ряду комбінацій “алоплазма-ядерний” геном встановлено, що морозостійкість не є основним компонентом зимостійкості.
Посилання
Січняк О. Л, Файт В. I., Нагуляк 0. I. Ефекти алоплазм на морозостійкість паростків м'якої пшениці // Вісник ОНУ. — 2002. — Т. 7, вип. 1. — С. 105-110.
Січняк О. Л, Мандриченко Т. А., Файт В. І. Ефекти алоплазм на морозостійкість озимої м'якої пшениці після весняного відновлення вегетації // Вісник ОНУ. — 2004. — Т. 9, вип. 1. — С. 120-125.
Морару С.А. Озимая пшеница. — Кишинев: Катря Молдавеняскз, 1988. — 400 с.
Ruzgas V., Liutkevicius G. Investigation of winter wheat cold tolerance in Lithuania for breeding purposes // Buvisindi. — 2001. — № 14. — C. 29-34.
Стельмах А. Ф. Принципы дисперсионного анализа данных альтернативной изменчивости. — В кн.: Генетический анализ количественных и качественных признаков с помощью математико-статистических методов. — Москва: ВНИИИТЭИСХ, 1973. — C. 11-16.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.