ІСТОРІЯ КАФЕДРИ ГЕНЕТИКИ І МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ ОДЕСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2077-1746.2013.4(33).45547Ключові слова:
генетика, молекулярна біологія, історія наукиАнотація
У статті висвітлено історію розвитку і становлення генетики в Новоросійському (Одеському) університеті, впровадження в навчальний процес і наукові дослідження теоретичних основ класичної і молекулярної генетики. У період з 1949 по 1977 роки розвиток генетичної наукової думки в Одеському державному університеті зазнав впливу «мічурінської генетики». Впевнене відродження й утвердження класичної генетики та розвиток генетико-біохімічних і молекулярних досліджень на кафедрі відбувався з 1977 року. В статті зазначені основні напрями наукової та навчально-методичної роботи викладачів кафедри.Посилання
Урсу Д. Генетика в Одессе: сто лет борьбы, побед и поражений // http://dspace.onu.edu.ua
Гурілова М. А. Андрій Опанасович Сапєгін Бібліографія вчених України РСР. – Київ: ‹‹Наукова думка››‚ 1969. – 43 с.
Новороссийский университет в воспоминаниях современников: Сборник воспоминаний / Автор-составитель Ф. А. Самойлов. – Одесса: Астропринт, 1999. – 269 с.
Юрженко О. І. Історія Одеського університету за 100 років. – Одеська друкоофсетна фабрика, 1968. – 420 с.
Ученый-селекционер, организатор науки, талантливый педагог (к 100-летию со дня рождения А. А. Сапегина) // Селекция и семеноводство. – 1984. –№ 3. – С. 34–35.
Коновалов В. П., Соколов В. М. В. Г. Ротмистров и А. А. Сапегин: у истоков Селекционно-генетического института; Н. И. Вавилов и А. А. Сапегин: верность дружбе и науке. – Одеса: Астропринт, 2012. – 56 с.
Ольшанский М. А. К десятилетию августовской сессии ВАСХНИЛ // Агробиология. – 1958. – № 3. (111) – С. 3–18.
Музей генетики Сибири // www.bionet.nsc.ru
Тоцький В. М., Бланковська Т. П., Гандирук Н. Г. Генетика в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова (1865–2005). – Одеса: Астропринт, 2005. – 71 с.
Лифенко С. П. Селекційно-генетичний інститут: 100 років. 1912–2012: нариси з історії. – Одеса: Астропринт, 2012. – 136 с.
Захаров-Гезехус И. А. Николай Иванович Вавилов в контексте эпохи. – М.-Ижевск: НИЦ «Регулярная и хаотическая динамика», Институт компьютерных исследований, 2012. – 108 с.
Андриевский А. М. Drosophila melanogaster как объект исследований в истории кафедры генетики и молекулярной биологии Одесского национального университета имени И. И. Мечникова // Вісник ОНУ. – 2011. –Том 16. – С. 88–93.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Вісник Одеського національного університету. Біологія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.