ПОКАЗНИКИ РОСТУ ТА НАСІННЄВОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ РОСЛИН ДЕЯКИХ ГЕКСАПЛОЇДНИХ ВИДІВ РОДУ TRITICUM
DOI:
https://doi.org/10.18524/2077-1746.2012.1-2(26-27).181035Анотація
Проведена порівняльна оцінка біометричних параметрів надземної частини та показників насіннєвої продуктивності рослин озимих м’якої пшениці (T. аestivum L., T. aestivum L. subsp. sphaerococcum сорту Шарада), а також пшениці видів T. spelta L. var. duhamelianum і T. macha Dekapr. еt Menabde за кліматичних умов вирощування на південному заході України (м. Одеса). Виявлено, що у видів T. аestivum L. subsp. sphaerococcum сорту Шарада, Triticum spelta L. var. duhamelianum, T. macha Dekapr. еt Menabde маса надземної вегетативної частини рослин у фазі повної стиглості була відповідно на 50%, 56% та 118% більше аналогічного параметру, визначеного при обліку двох районованих на півдні України сортів м’якої пшениці Селянка і Куяльник. За більшістю визначених показників насіннєвої продуктивності рослини пшениці T macha Dekapr. еt Menabde достовірно не відрізнялись від місцевих сортів T. аestivum L., а рослини T. spelta L. var. Duhamelianum відрізнялись найменшою насіннєвою продуктивністю.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 Вісник Одеського національного університету. Біологія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.