ПРО CПОРІДНЕНІСТЬ ТА ПРИРОДУ ЯВИЩ, ЩО СПОСТЕРІГАЮТЬСЯ ПРИ ФОРМУВАННІ ПОСЕЛЕНЬ КРАПЧАСТОГО ХОВРАШКА (SPERMOPHILUS SUSLICUS GЬLD.) ТА ОНДАТРИ (ONDATRA ZIBETHICUS L.).
DOI:
https://doi.org/10.18524/2077-1746.2009.14.181857Анотація
Порівнюються явища різкого збільшення чисельності і розмірів особин у початкових фазах формування просторових угруповань крапчастих ховрашків і ондатр. Запропоновано пояснення причин екологічного вибуху чисельності і її наступної стабілізації. Внутришньопопуляційна регуляція заснована на різноякісності особин, що народжуються на початкових етапах формування просторових угруповань і в наступний період. Вона забезпечується їхніми спадкоємними якостями і різними умовами розвитку молодняку. Особини перших поколінь походять від неспоріднених батьків і розвиваються в умовах несформованої просторово-етологічної структури і низької щільності населення. Для них характерні висока плідність самок, що зберігається протягом життя і великі розміри, що відповідає проявам гетерозису. У наступних поколіннях ефект гетерозису вгасає, а спарювання між спорідиненими тваринами почащаються. Потомство дрібніє, а плідність самок знижується.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Вісник Одеського національного університету. Біологія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.