МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЛІНІЙ-АНАЛОГІВ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ, ЩО ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВИСОТОЮ РОСЛИН
DOI:
https://doi.org/10.18524/2077-1746.2009.8.182289Анотація
За допомогою генетичного та молекулярно-генетичного аналiзу, а також тесту на чутливість паростків до гіберелової кислоти визначили алельний стан генiв Rht8, Rht-B1 та Rht-D1 у генотипах короткостеблових ліній-аналогів, порівняно з відповідними рекурентними формами. Встановлено, що Кооператорка характеризу ється алелями Rht8а, Rht-B1а та Rht-D1а, Кооператорка К-90 — Rht8с, Rht-B1а, Rht-D1а та Rhtх, а Коператорка К-70 — Rht8с, Rht-B1е, Rht-D1а та Rhtх; Одеська 3 — Rht8а, Rht-B1а та Rht-D1а, а Одеська 3 К-75 — Rht8c, Rht-B1а та Rht-D1b; Одеська 51 — Rht8c, Rht-B1а та Rht-D1a, а Одеська 51 К-73 — Rht8c, Rht-B1а та Rht-D1b; Степняк — Rht8214 п.н. — Xgwm261, Rht-B1а та Rht-D1а, а Степняк-2К — Rht8c, Rht-B1а та Rht-D1b; Одеська напівкарликова — Rht8с, Rht-B1е та Rht-D1а; Карлик 1 — Rht8c, Rht-B1b та Rht-D1а.
Мікросателітний аналіз показав, що досліджувані лінії озимої м’якої пшениці мають різний відсоток відновленості генофону рекурентного батька. Вважаємо необхідним на основі досліджених ліній отримати майже-ізогенні лінії шляхом подальшого беккросування для більш коректного дослідження ефектів алелів генів короткостебловості.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Вісник Одеського національного університету. Біологія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.